Sydney has logged 14 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
Read the review Edit this entry  
31
My Big Fat Greek Wedding 2

My Big Fat Greek Wedding 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spooks: The Greater Good

Spooks: The Greater Good

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Highlander

Highlander

1986
×
Read the review Edit this entry  
13
Everest

Everest

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Taken 2

Taken 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Underworld

Underworld

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry