Sort by

syd has logged 29 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Banjo Gyro!

Banjo Gyro!

2000
×
Read the review Edit this entry  
31
John Dies at the End

John Dies at the End

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Annie Lloyd

Annie Lloyd

2008
×
Edit this entry  
28
Oh, Rapunzel

Oh, Rapunzel

1996
×
Edit this entry  
27
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Germany: A Summer's Fairytale

Germany: A Summer's Fairytale

2006
×
★★★
Edit this entry  
22
Unedited Footage of a Bear

Unedited Footage of a Bear

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
White Bird in a Blizzard

White Bird in a Blizzard

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Karla

Karla

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rampage

Rampage

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry