Sort by
  • Oppenheimer

  • Barbie

  • Black Mirror: Joan Is Awful

  • Black Mirror: Loch Henry

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

  • Elemental

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • The Little Mermaid

  • Beau Is Afraid

  • The Super Mario Bros. Movie

  • Renfield

  • Bottoms

  • Cocaine Bear

  • BlackBerry

  • Knock at the Cabin

  • Past Lives

  • Missing

  • Adult Swim Yule Log

  • M3GAN

  • Avatar: The Way of Water

  • Talk to Me

  • Smile

  • The Menu

  • Pearl

  • Barbarian

  • Skinamarink

  • Nope

  • Crimes of the Future

  • Men

  • Sonic the Hedgehog 2

  • Bodies Bodies Bodies

  • X

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

  • The Batman

  • Kimi

  • Jackass Forever

  • Spider-Man: No Way Home

  • Nightmare Alley

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Squid Game

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

  • Marcel the Shell with Shoes On

  • Candyman

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

  • Fear Street: 1994

  • Bo Burnham: Inside

  • Raya and the Last Dragon

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

  • CODA

  • The Prom

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Hamilton

  • I've Been Afraid

  • Smiling Friends

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★½

  • Minari

  • Sonic the Hedgehog

  • Spree

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Mike Birbiglia: The New One

  • Frozen II

    ★★★★