• Malignant

    ★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Mare of Easttown

    ★★★

  • Moxie

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★½

  • Hollywood

    ★★½

  • Middleditch & Schwartz

    ½

  • Unorthodox

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Farewell Amor

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Zola

    ★★★★½

  • His House

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Rocks

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Lingua Franca

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • 1BR

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Good Omens

    ★★★½

  • Ma

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Atlantics

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • Us

    ★★★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • When I Get Home

    ★★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ½

  • The Body Remembers When the World Broke Open

    ★★★★★

  • Selah and the Spades

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★