Sort by

Sydnee ❤️ has logged 114 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Taken 2

Taken 2

2012
×
★★½
Edit this entry  
11
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★½
Edit this entry  
09
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★½
Edit this entry  
07
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★
Edit this entry  
07
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
Self/less

Self/less

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★
Edit this entry  
06
The Claus Family

The Claus Family

2020
×
Edit this entry  
30
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
The Last House on the Left

The Last House on the Left

2009
×
★★½
Edit this entry  
20
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★½
Edit this entry  
17
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★
Edit this entry  
15
Predators

Predators

2010
×
★★★
Edit this entry  
14
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Edit this entry  
13
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★★
Edit this entry  
08
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Clash of the Titans

Clash of the Titans

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★
Edit this entry  
29
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Video Psycho

Video Psycho

1997
×
Read the review Edit this entry  
13
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★½
Edit this entry  
12
World War Z

World War Z

2013
×
★★★½
Edit this entry  
10
Groot's First Steps

Groot's First Steps

2022
×
★★½
Edit this entry  
10
Magnum Opus

Magnum Opus

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Groot Takes a Bath

Groot Takes a Bath

2022
×
★★½
Edit this entry  
10
Groot's Pursuit

Groot's Pursuit

2022
×
★★½
Edit this entry  
10
The Little Guy

The Little Guy

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Made of Honor

Made of Honor

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Caché

Caché

2005
×
★★½
Edit this entry  
07
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Night House

The Night House

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
Nope

Nope

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★½
Edit this entry