Sort by

Sydnee ❤️ has logged 275 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Fatman

Fatman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Waffles

Waffles

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Not-So Amazing

Not-So Amazing

2020
×
Edit this entry  
18
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Freaky

Freaky

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Rust Creek

Rust Creek

2018
×
★★
Edit this entry  
03
The Lie

The Lie

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Angela's Christmas

Angela's Christmas

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Mud

Mud

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
Platoon

Platoon

1986
×
★★★
Edit this entry  
05
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Edit this entry  
05
Holidate

Holidate

2020
×
Edit this entry  
03
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Edit this entry  
03
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
★★
Edit this entry  
03
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★½
Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gothika

Gothika

2003
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Thing From Another World

The Thing From Another World

1951
×
★★★
Edit this entry  
27
Sinister

Sinister

2012
×
★★½
Edit this entry  
25
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
Edit this entry  
24
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
½
Edit this entry  
24
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
½
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
20
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★½
Edit this entry  
18
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★
Edit this entry  
17
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Phoenix Forgotten

Phoenix Forgotten

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Edit this entry  
08
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Secret Window

Secret Window

2004
×
★½
Edit this entry