Sort by

gabriel has logged 16 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kisapmata

Kisapmata

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Tourist

The Tourist

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Lingua Franca

Lingua Franca

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★
Edit this entry  
20
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Grease

Grease

1978
×
★★★
Edit this entry  
12
The Black Power Mixtape 1967-1975

The Black Power Mixtape 1967-1975

2011
×
Edit this entry  
10
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Intern

The Intern

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★
Edit this entry  
04
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Edit this entry  
03
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry