gabriel has logged 24 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
26
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
24
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Edit this entry  
23
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★
Edit this entry  
23
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★½
Edit this entry  
22
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★★★
Edit this entry  
21
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Heaven's Waiting

Heaven's Waiting

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
08
[REC]

[REC]

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Us

Us

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry