Sort by
  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • Nocebo

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★

  • Sleep with Me

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • The Staircase

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Crush

    ★★

  • Love, Classified

    ★★

  • The Northman

    ★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Badhaai Do

    ★★★½

  • The 355

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • The Actress

  • Our Bodies Are Your Battlefields

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Bones

  • Dear Evan Hansen

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Ride or Die

    ½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Save Ralph

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Moxie

    ★★½

  • Double Patty

    ★★

  • Hello, Stranger: The Movie

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Creating The Queen's Gambit

  • Death to 2020

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

    ★★★

  • The Call

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Fan Girl

    ★★★½

  • Holidate

    ★½

  • The Undoing

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • The Queen's Gambit

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★★

  • The World to Come

    ★★★½

  • The Swarm

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½