Sort by

SWFT_YT has logged 98 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Edit this entry  
30
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★
Edit this entry  
30
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Avatar

Avatar

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Inception

Inception

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Thor

Thor

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Percy Jackson: Sea of Monsters

Percy Jackson: Sea of Monsters

2013
×
Read the review Edit this entry  
30
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
Read the review Edit this entry  
30
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Divergent

Divergent

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry