Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Bottoms

    ★★★★

  • Passages

    ★★★½

  • Theater Camp

    ★★★★★

  • Past Lives

    ★★★★½

  • M3GAN

    ★★★

  • Do Revenge

  • Sanctuary

  • The Menu

  • Glass Onion

    ★★★

  • Don't Worry Darling

  • Pearl

    ★★★½

  • Purple Hearts

  • Nope

    ★★★★★

  • Persuasion

    ★★

  • Fire Island

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★½

  • Senior Year

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

  • Crush

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • Turning Red

  • Licorice Pizza

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • The Suicide Squad

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The Prom

    ★½

  • The Queen's Gambit

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • 365 Days

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★½

  • Crawl

    ★½

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Ma

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • The Perfect Date

    ★★

  • After

  • Five Feet Apart

  • Booksmart

    ★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Us

    ★★½

  • A Madea Family Funeral

    ½