Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Sweetie

Sweetie

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
11'09''01 September 11

11'09''01 September 11

2002
×
Edit this entry  
31
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Play Misty for Me

Play Misty for Me

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
F9

F9

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
F9

F9

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry