• The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★★

  • Kate

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Stowaway

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Riders of Justice

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • My Octopus Teacher

  • The Hunt

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • The Trip to Greece

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Whitmer Thomas: The Golden One

  • Emma.

    ★★★★

  • Lost Girls

    ★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • The Painter and the Thief

  • Good Vibes at the Iowa State Fair

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★½

  • The Laundromat

    ★★½

  • Joker

    ★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★