Sort by

twitch has logged 42 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Macbeth

Macbeth

2015
×
Read the review Edit this entry  
31
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Big Momma's House

Big Momma's House

2000
×
Read the review Edit this entry  
27
Dope

Dope

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Honey

Honey

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
X2

X2

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
X-Men

X-Men

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Troy

Troy

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Thinning

The Thinning

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bruno Mars: 24K Magic Live at the Apollo

Bruno Mars: 24K Magic Live at the Apollo

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Footloose

Footloose

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Robots

Robots

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry