Sort by

Jack has logged 54 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Falling

Falling

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
The Mission

The Mission

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
May

May

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Nest

The Nest

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Climb

The Climb

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cheer

Cheer

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Alien³

Alien³

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Small Axe

Small Axe

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Education

Education

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Recipe for Seduction

A Recipe for Seduction

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Fatman

Fatman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rango

Rango

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry