Jack has logged 28 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mute

Mute

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Menashe

Menashe

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
reConception

reConception

2014
×
Edit this entry  
11
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Watermelon Man

Watermelon Man

1970
×
★★★★
Edit this entry  
06
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hollywood Shuffle

Hollywood Shuffle

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
★★★★
Edit this entry  
02
Disco Godfather

Disco Godfather

1979
×
Edit this entry  
02
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Bear

Bear

2011
×
Edit this entry  
01
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry