Jack has logged 318 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Escape at Dannemora

Escape at Dannemora

2018
×
Edit this entry  
30
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
McQueen

McQueen

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Edit this entry  
30
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Vice

Vice

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
American Boyfriend

American Boyfriend

2018
×
Edit this entry  
22
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
1985

1985

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Cold War

Cold War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Tyrel

Tyrel

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Snowtown

Snowtown

2011
×
★★★
Edit this entry  
07
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★★
Edit this entry  
02
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Alpha

Alpha

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Trevor Noah: Son of Patricia

Trevor Noah: Son of Patricia

2018
×
Edit this entry  
30
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bodied

Bodied

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Predator

The Predator

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Scotty and the Secret History of Hollywood

Scotty and the Secret History of Hollywood

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★½
Edit this entry  
19
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry