Sort by

swany 🔆 has logged 252 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
Edit this entry  
27
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Turning

The Turning

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Elisa & Marcela

Elisa & Marcela

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Canvas

Canvas

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pride

Pride

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Feels

The Feels

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Rent

Rent

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dangerous Lies

Dangerous Lies

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Killers

The Killers

1946
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Christine

Christine

1983
×
★★★
Edit this entry  
27
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
In & Out

In & Out

1997
×
Edit this entry  
21
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Downhill

Downhill

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nothing to Hide

Nothing to Hide

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lion King II: Simba's Pride

The Lion King II: Simba's Pride

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fun with Dick and Jane

Fun with Dick and Jane

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Love, Guaranteed

Love, Guaranteed

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Child's Play

Child's Play

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
An American Haunting

An American Haunting

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Phantom of the Megaplex

Phantom of the Megaplex

2000
×
Read the review Edit this entry  
31
Twitches

Twitches

2005
×
Read the review Edit this entry