• Pentola

  • La Petite Bande

    ★★★

  • The Invention of Less

  • backflip

    ★★★★★

  • Blind Willow, Sleeping Woman

    ★★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Jibaro

  • Turning Red

    ★★★

  • Sierra

    ★★★½

  • Inglorious Liaisons

  • Ghost Doctor

  • Hilda and the Mountain King

    ★★★★

  • Blanc Ninja

    ★★★★½

  • Let the Beast Rise

    ★★

  • Home of the Heart

    ★★★

  • Ciao Alberto

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Two Sisters

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Métallo

    ★★★★½

  • Vilains

    ★★½

  • Red Giant

  • Orelsan: Never Show This to Anyone

  • My Little Pony: A New Generation

    ½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Charlotte

    ★★★

  • Inu-oh

    ★★★★★

  • Love, Dad

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • Vivo

  • Vortex

    ★★★★★

  • Returning to Reims (Fragments)

    ★★★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • Soy Libre

    ★★★★

  • Luca

    ★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Bestia

    ★★★★

  • Fury

    ★★★★

  • Swallow the Universe

    ★★★★★

  • Cat and Bird

    ★★★

  • sfumato

  • In the Heights

    ★★½

  • Do Not Feed The Pigeons

  • Cruella

    ★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★★½

  • 22 vs. Earth

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • The Way of the Househusband

  • Nightvision

    ★★½

  • Vadim on a Walk

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • What Resonates in Silence

    ★★★★★

  • Anxious Body

  • Easter Eggs

    ★★★

  • Horacio

    ★★★★★

  • Puparia

    ★★★★★

  • The World Within

    ★★★

  • My Friend Who Shines in the Night

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Earwig and the Witch

    ★★

  • Over the Moon

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • You Sold My Rollerskates?

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Le retour des vagues

    ★★★★

  • All Her Dying Lovers

  • Morning

    ★★★★★

  • Papa Zaza

    ★★★★½

  • Rifkin's Festival

    ★★★

  • Fruit

    ★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½