• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Moxie

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★½

  • Happiest Season

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • My First Summer

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★

  • Dating Amber

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Normal People

  • Mrs. America

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★

  • Rocks

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Haunt

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Rocketman

  • Wine Country

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★★

  • Fisherman’s Friends

    ★★★½

  • Us

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Get Duked!

    ★★★½

  • The Nun

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Show Dogs

    ★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • The Greatest Showman

  • Happy Death Day

  • Cabiria, Charity, Chastity

    ★★★½

  • It

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Dunkirk

  • The House

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Okja

    ★★★½

  • Girlfriend's Day

    ★★

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★

  • Better Watch Out

  • A Silent Voice

    ★★★

  • Bridget Jones's Baby

  • A United Kingdom

  • Moonlight

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets

  • Lights Out

    ★★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★

  • My Blind Brother

    ★★★½