Sort by

SuzezMovies has logged 467 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Silent Night, Bloody Night

Silent Night, Bloody Night

1972
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Surviving Christmas

Surviving Christmas

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Why Hide?

Why Hide?

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Axemas 2: Blood Slay

Axemas 2: Blood Slay

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Axemas

Axemas

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Family Reunion

Family Reunion

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
I Trapped the Devil

I Trapped the Devil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
To All a Goodnight

To All a Goodnight

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Game Over

Game Over

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
ATM

ATM

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Knifepoint

Knifepoint

2011
×
Read the review Edit this entry  
09
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dead End

Dead End

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Knuckleball

Knuckleball

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Deathcember

Deathcember

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hellbenders

Hellbenders

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Crazies

The Crazies

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Amusement Park

The Amusement Park

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Road

The Road

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pieces of April

Pieces of April

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry