• Hypnotic

    ★½

  • Time Now

    ★★

  • The Funhouse

    ★★★½

  • Trick or Treat

    ★★★

  • Halloween II

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • Halloween: Resurrection

  • The Conjuring 2

    ★★★

  • Halloween

    ★★★★½

  • Halloween H20: 20 Years Later

    ★★½

  • Halloween: The Curse of Michael Myers

    ★★

  • The Estate

    ★½

  • Broadcast Signal Intrusion

    ★★★

  • Grave Intentions

    ★★

  • Night Teeth

    ★★

  • I Know What You Did Last Summer

    ★★★

  • Final Destination 5

    ★★★½

  • Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

    ★½