suttercain has logged 73 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Shortwave

Shortwave

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Eden Log

Eden Log

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
11 Harrowhouse

11 Harrowhouse

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vicious Fun

Vicious Fun

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rosalie Goes Shopping

Rosalie Goes Shopping

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Barry Munday

Barry Munday

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
You Are Not I

You Are Not I

1981
×
★★★½
Edit this entry  
27
Funny Face

Funny Face

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Armageddon Gospels

Armageddon Gospels

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Dark Half

The Dark Half

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gaia

Gaia

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Too Late

Too Late

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
False Positive

False Positive

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Grief Tourist

The Grief Tourist

2013
×
★★½
Edit this entry  
24
Inside Out

Inside Out

2005
×
Read the review Edit this entry  
22
Last Man Standing

Last Man Standing

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Babysitter Must Die

Babysitter Must Die

2020
×
★★
Edit this entry  
22
White Demise

White Demise

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Let's Dream

Let's Dream

2021
×
★½
Edit this entry  
20
Black Rainbow

Black Rainbow

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Coonskin

Coonskin

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love Spreads

Love Spreads

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Not for Publication

Not for Publication

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Identicals

Identicals

2015
×
★½
Edit this entry  
19
Girl Next

Girl Next

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Faraway Eyes

Faraway Eyes

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
The Deep Ones

The Deep Ones

2020
×
★★
Edit this entry  
16
Chained

Chained

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
Woe

Woe

2020
×
★★
Edit this entry  
15
The Clearing

The Clearing

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Man with Two Brains

The Man with Two Brains

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Charley Varrick

Charley Varrick

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Big White

The Big White

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Maniac

Maniac

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
F9

F9

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Arizona Dream

Arizona Dream

1993
×
★★★½
Edit this entry  
12
Dead End Drive-In

Dead End Drive-In

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Atrocity Exhibition

The Atrocity Exhibition

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Possible Worlds

Possible Worlds

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kuso

Kuso

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Misfits

The Misfits

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
A Perfect Enemy

A Perfect Enemy

2020
×
★★
Edit this entry  
10
Infinite

Infinite

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
The Amusement Park

The Amusement Park

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry