Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Dead Girl

The Dead Girl

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Rambler

The Rambler

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Walker

Walker

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
One from the Heart

One from the Heart

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Crash

Crash

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★½
Edit this entry  
22
Street Trash

Street Trash

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★
Edit this entry  
21
Child's Play

Child's Play

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shangri-La Suite

Shangri-La Suite

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
How It Ends

How It Ends

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sin

Sin

2021
×
Edit this entry  
18
Dark Ritual

Dark Ritual

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Money Movers

Money Movers

1978
×
★★★
Edit this entry  
17
Masquerade

Masquerade

2021
×
★★
Edit this entry  
17
Midnight in the Switchgrass

Midnight in the Switchgrass

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
How to Deter a Robber

How to Deter a Robber

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wheelman

Wheelman

2017
×
★★½
Edit this entry  
14
Ascendant

Ascendant

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Nebulous Dark

Nebulous Dark

2021
×
★½
Edit this entry  
13
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Split Image

Split Image

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Settlers

Settlers

2021
×
★★
Edit this entry  
11
Ladies and Gentlemen, the Fabulous Stains

Ladies and Gentlemen, the Fabulous Stains

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Man in the Street

Man in the Street

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
My Beautiful Bride

My Beautiful Bride

2021
×
★½
Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Threshold

Threshold

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
Scoop

Scoop

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Outfit

The Outfit

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Die in a Gunfight

Die in a Gunfight

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Settlers

Settlers

2021
×
★★
Edit this entry  
07
Ride the Eagle

Ride the Eagle

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Dogs of War

The Dogs of War

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Blackout Experiment

The Blackout Experiment

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Outfit

The Outfit

1993
×
Read the review Edit this entry  
05
The Frontier

The Frontier

2015
×
★★½
Edit this entry  
05
Let It Ride

Let It Ride

1989
×
★★★
Edit this entry  
05
Mind Games

Mind Games

2021
×
★½
Edit this entry