Sort by

˗ˏˋ Liam ˊˎ˗ has logged 47 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
100 Years

100 Years

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
God

God

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Budding Dream

A Budding Dream

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wake

Wake

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Windshield Wiper

The Windshield Wiper

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Miles

Miles

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Sherlock Hound: The Movie 2

Sherlock Hound: The Movie 2

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Antoine and Colette

Antoine and Colette

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pigtails

Pigtails

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mimic

Mimic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Coin Operated

Coin Operated

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Le Sabotier du Val de Loire

Le Sabotier du Val de Loire

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nasu: Summer in Andalusia

Nasu: Summer in Andalusia

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ars

Ars

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
My Twentieth Century

My Twentieth Century

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Question & Answer

Question & Answer

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jobe'z World

Jobe'z World

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Here I Am

Here I Am

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wasp

Wasp

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cow

Cow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Taipei Suicide Story

Taipei Suicide Story

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Vandal

The Vandal

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Batman: Strange Days

Batman: Strange Days

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
France

France

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Hero

A Hero

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dog

Dog

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mothering Sunday

Mothering Sunday

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Azor

Azor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
In Front of Your Face

In Front of Your Face

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Belle

Belle

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry