˗ˏˋ Liam ˊˎ˗ has logged 33 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mr. Dough and the Egg Princess

Mr. Dough and the Egg Princess

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ghiblies: Episode 2

Ghiblies: Episode 2

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Panda! Go Panda!: Rainy Day Circus

Panda! Go Panda!: Rainy Day Circus

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Kingdom of Dreams and Madness

The Kingdom of Dreams and Madness

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Here Are the Young Men

Here Are the Young Men

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Iblard Time

Iblard Time

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Sky-Colored Seed

The Sky-Colored Seed

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Curb Dance

Curb Dance

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Mister Lonely

Mister Lonely

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cherry Bomb: The Documentary

Cherry Bomb: The Documentary

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
GODSPEED

GODSPEED

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Present

The Present

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
North Hollywood

North Hollywood

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tiny Furniture

Tiny Furniture

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Backwards Boy

Backwards Boy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Yes-People

Yes-People

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shortcut

Shortcut

2016
×
★★
Read the review Edit this entry