˗ˏˋ Liam ˊˎ˗ has logged 58 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dreamland

Dreamland

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Incident by a Bank

Incident by a Bank

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Brave

Brave

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Float

Float

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Onward

Onward

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Two English Girls

Two English Girls

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Santa's Apprentice

Santa's Apprentice

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Making of Marie Antoinette

The Making of Marie Antoinette

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Die Again, Undead One

Die Again, Undead One

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
On the Road

On the Road

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Fiancés of Mac Donald Bridge

The Fiancés of Mac Donald Bridge

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Education

Education

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Canvas

Canvas

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cold Meridian

Cold Meridian

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Paterno

Paterno

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry