Sort by

˗ˏˋ Liam ˊˎ˗ has logged 60 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Four Flies on Grey Velvet

Four Flies on Grey Velvet

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lolita

Lolita

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Come Together

Come Together

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shame

Shame

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
How They Get There

How They Get There

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Making of The Virgin Suicides

The Making of The Virgin Suicides

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Arabian Nights: Volume 3, The Enchanted One

Arabian Nights: Volume 3, The Enchanted One

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
NYC, 1981

NYC, 1981

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Glee: The Concert Movie

Glee: The Concert Movie

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Omelia Contadina

Omelia Contadina

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lou

Lou

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pauline Alone

Pauline Alone

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Anne at 13,000 Ft.

Anne at 13,000 Ft.

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Beach Week

Beach Week

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Giant

The Giant

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Columnist

The Columnist

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lovelace

Lovelace

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Arabian Nights: Volume 2, The Desolate One

Arabian Nights: Volume 2, The Desolate One

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Time

Time

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Movements

Movements

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Landline

Landline

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Can I Borrow a Light?

Can I Borrow a Light?

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The End of the Universe

The End of the Universe

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry