˗ˏˋ Liam ˊˎ˗ has logged 48 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Protect You + Me

Protect You + Me

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Skin

Skin

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Weekends

Weekends

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Animal Behaviour

Animal Behaviour

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Breaker Upperers

The Breaker Upperers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Matilda

Matilda

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mulan II

Mulan II

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ida

Ida

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Smash and Grab

Smash and Grab

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Night at the Garden

A Night at the Garden

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Purl

Purl

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry