SuspirianKnight has logged 24 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Knowing

Knowing

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Field of Dreams

Field of Dreams

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Obsession

Obsession

1976
×
★★★½
Edit this entry  
14
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Night of the Hunted

The Night of the Hunted

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Speedway

Speedway

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gleaming the Cube

Gleaming the Cube

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Prayer of the Rollerboys

Prayer of the Rollerboys

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Stunts

Stunts

1977
×
★★★
Edit this entry  
06
The Big Chill

The Big Chill

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Support Your Local Sheriff!

Support Your Local Sheriff!

1969
×
★★★½
Edit this entry  
05
Two Orphan Vampires

Two Orphan Vampires

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Live Like a Cop, Die Like a Man

Live Like a Cop, Die Like a Man

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Night Stalker

The Night Stalker

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bad Dreams

Bad Dreams

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry