susansreviews has logged 39 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
F9

F9

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry