Sort by

Rob has logged 30 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wrath of the Titans

Wrath of the Titans

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Clash of the Titans

Clash of the Titans

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nope

Nope

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Be Kind Rewind

Be Kind Rewind

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Magnum Opus

Magnum Opus

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Groot Takes a Bath

Groot Takes a Bath

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Groot's Pursuit

Groot's Pursuit

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Little Guy

The Little Guy

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Groot's First Steps

Groot's First Steps

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Pig

Pig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stone Cold

Stone Cold

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Predators

Predators

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry