Sort by

SupremeLemon has logged 382 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ali

Ali

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Legend of the Mountain

Legend of the Mountain

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
My Heart Is That Eternal Rose

My Heart Is That Eternal Rose

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Double Patty

Double Patty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
La Collectionneuse

La Collectionneuse

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ode To My Father

Ode To My Father

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
Architecture 101

Architecture 101

2012
×
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Love in the Time of Twilight

Love in the Time of Twilight

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
22
The King's Man

The King's Man

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Macho Dancer

Macho Dancer

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
My Brother's Wedding

My Brother's Wedding

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
Read the review Edit this entry  
12
Postmen in the Mountains

Postmen in the Mountains

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Passage to Buddha

Passage to Buddha

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Feathers in the Wind

Feathers in the Wind

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Awaara

Awaara

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Arch

The Arch

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Idol

Idol

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
For One More Hour With You

For One More Hour With You

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
02
L’Homme Atlantique

L’Homme Atlantique

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
For One More Hour With You

For One More Hour With You

2002
×
Read prior review Edit this entry  
30
JFK

JFK

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Knights

Last Knights

2015
×
Read the review Edit this entry  
28
The Counselor

The Counselor

2013
×
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wind Will Carry Us

The Wind Will Carry Us

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hellbound

Hellbound

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Spider Forest

Spider Forest

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Peppermint Candy

Peppermint Candy

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider

Spider

2002
×
Read the review Edit this entry  
22
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cowboy Bebop: The Lost Session

Cowboy Bebop: The Lost Session

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Cafe Noir

Cafe Noir

2009
×
Read the review Edit this entry  
19
A Day

A Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halo Legends

Halo Legends

2010
×
Read the review Edit this entry  
14
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bungee Jumping of Their Own

Bungee Jumping of Their Own

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
SPL II: A Time for Consequences

SPL II: A Time for Consequences

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Moving On

Moving On

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pieces

Pieces

1982
×
★★
Read the review Edit this entry