Sort by

Ben has logged 80 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Warrior

Warrior

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Grucifixion

The Grucifixion

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Twins

The Twins

2021
×
Edit this entry  
07
The Duel

The Duel

2021
×
Edit this entry  
07
Tatooine Rhapsody

Tatooine Rhapsody

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Artist

The Artist

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Postcard Killings

The Postcard Killings

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry