Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Edit this entry  
06
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Edit this entry  
05
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
My Brother Is an Only Child

My Brother Is an Only Child

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Snakeskin

Snakeskin

2001
×
Read the review Edit this entry  
25
Queer Duck: The Movie

Queer Duck: The Movie

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Rainbow Troops

The Rainbow Troops

2008
×
★★★★
Edit this entry  
17
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★
Edit this entry  
17
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
4th Man Out

4th Man Out

2015
×
★★½
Edit this entry  
17
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★½
Edit this entry  
16
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Edit this entry  
13
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★½
Edit this entry  
10
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Morning Glory

Morning Glory

2010
×
★★★
Edit this entry  
06
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★½
Edit this entry  
14
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★★
Edit this entry  
26
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Edit this entry  
25
Song to Song

Song to Song

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lion

Lion

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry