• I Care a Lot

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Justice League

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★

  • It

    ★★★

  • The Hitman's Bodyguard

  • Little Evil

    ★★½

  • Tour de Pharmacy

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Hasan Minhaj: Homecoming King

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Song to Song

  • Team Thor: Part 2

  • Get Out

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★½

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Moana

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★½

  • The Accountant

    ★★

  • Handsome Devil

    ★★★

  • Lion

    ★★★½

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★

  • Arrival

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Team Thor

    ★★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • Pete's Dragon

    ★★★

  • Bad Moms

    ★★★½

  • Ghostbusters

    ★★½

  • Star Trek Beyond

    ★★★½

  • The Shallows

    ★★★½

  • Lights Out

    ★★½

  • Finding Dory

    ★★★½

  • Now You See Me 2

    ★★

  • The Neon Demon

  • Divines

    ★★★½

  • Hell or High Water

    ★★★½

  • Raw

    ★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • Train to Busan

    ★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★

  • Bastille Day

    ★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Sausage Party

    ½

  • Don't Breathe

    ★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★½

  • Lovesong

    ★★½

  • Kung Fu Panda 3

    ★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Mr. Right

    ★½

  • The Martian

    ★★★

  • A Bigger Splash

    ★★★½

  • Spotlight

    ★★★

  • Room

    ★★★

  • Holding the Man

    ★★★½

  • The Beauty Inside

    ★★★½