• Flora & Ulysses

    ★★★

  • Boss Level

    ★★½

  • Bliss

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Palmer

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Little Things

    ★½

  • Outside the Wire

    ★★

  • Locked Down

    ★★½

  • Batman: Soul of the Dragon

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Education

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★½

  • What Lies Below

    ★½

  • Monster Hunter

    ½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Embattled

    ★★★½

  • Chick Fight

  • Kindred

    ★★★

  • Let Him Go

    ★★★

  • Spell

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Pixie

    ★★★★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Fatman

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Black Box

    ★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • Burn the Witch

    ★★★½

  • Little Fish

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Girl

    ½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Antebellum

    ★★★

  • Triggered

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Son of the South

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Superman: Man of Tomorrow

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Project Power

    ★★★

  • The Tax Collector

  • Deathstroke: Knights & Dragons - The Movie

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★½

  • Host

    ★★★★

  • Greenland

    ★★★

  • The Silencing

    ★★★

  • Unhinged

    ★★

  • Peninsula

    ★★★

  • Archive

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Ava

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • Greyhound

    ★★½

  • The Rental

    ★½

  • You Should Have Left

  • 8:46

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • Becky

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Edge of Extinction

    ½