sun has logged 62 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
One Day

One Day

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
Old

Old

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Silence

The Silence

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
19
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★★★
Edit this entry  
19
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
14
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Her

Her

2013
×
Read the review Edit this entry  
13
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★
Edit this entry  
13
In the Time It Takes to Get There

In the Time It Takes to Get There

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Paradise Lost?

Paradise Lost?

2015
×
Edit this entry  
13
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
Edit this entry  
10
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★
Edit this entry  
09
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Memento

Memento

2000
×
★★★
Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★
Edit this entry  
06
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★
Edit this entry  
05
Closer

Closer

2004
×
Edit this entry  
05
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry