Sort by
  • The Legend of Maula Jatt

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • Blonde

    ★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Crush

    ★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★½

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Mothering Sunday

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • F9

    ★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★