• Conversations with Friends

    ★★

  • Senior Year

    ★★½

  • Crush

    ★★★★

  • Love, Classified

    ★★★½

  • Metal Lords

    ★★★★

  • The Girl From Plainville

    ★★★½

  • Moonshot

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • Windfall

    ★★★

  • The Invisible Thread

    ★★★★

  • The Weekend Away

    ★½

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Heart Shot

    ★★★½

  • The In Between

    ★★

  • Tall Girl 2

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Through My Window

    ½

  • Fresh

    ★★★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The 355

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Monica and Friends: Lessons

    ★★★★

  • Lulli

    ★★

  • Mother/Android

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Mixtape

    ★★

  • Back to the Outback

    ★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★★½

  • Single All the Way

    ★★★

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Just Short of Perfect

  • Home Sweet Home Alone

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • A Mouthful of Air

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Night Teeth

  • Anne+: The Film

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Maid

    ★★★★★

  • Nuclear Family

    ★★★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★★

  • Birds of Paradise

    ★★

  • Confessions of an Invisible Girl

    ½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Kate

    ★★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Cinderella

    ½

  • King Richard

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Afterlife of the Party

    ★½