Sort by

(✿◠‿◠) has logged 41 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Snoopy Presents: One-of-a-Kind Marcie

Snoopy Presents: One-of-a-Kind Marcie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
When You Finish Saving The World

When You Finish Saving The World

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
Love Streams

Love Streams

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bianca

Bianca

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Opening Night

Opening Night

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Edge of the City

Edge of the City

1957
×
Read the review Edit this entry  
21
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The First Time

The First Time

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: Loch Henry

Black Mirror: Loch Henry

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: Joan Is Awful

Black Mirror: Joan Is Awful

2023
×
Read the review Edit this entry  
02
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Square

The Square

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Fish in the Bathtub

A Fish in the Bathtub

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Starstruck

Starstruck

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Little Life

A Little Life

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Whale

The Whale

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Official Competition

Official Competition

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The 1975 'At Their Very Best' Live from Madison Square Garden

The 1975 'At Their Very Best' Live from Madison Square Garden

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Killing of a Chinese Bookie

The Killing of a Chinese Bookie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry