• Senna

    Senna

    ★★★★

    ojalá poder compartir una anécdota que me conecte emocionalmente como sudaca a ayrton pero a mi familia nunca le gustó ningún deporte así que en mi casa mi mamá nos enseñó que el era novio de xuxa y le conocíamos por eso🧍🏻
    en fin ojalá vuelvan pronto los campeones del mundo sudacas porque odio ver felices a los europeos después de todo el estrés que le causaron a senna.
    anyway there's 55 days left until the 2022 season starts and i'm clearly struggling to keep it together

  • The Velvet Underground

    The Velvet Underground

    someone said this is a sunday morning type film so im gonna rewatch it then and rate it

  • Nureyev

    Nureyev

    ★★★

    i can't put into words how much i love this man, he was the greatest human to ever exist. Rudolf is one of my biggest inspirations and i'm not even an artist. Nureyev is bigger than ballet.
    "he loved ballet like a child could love a god"
    i hope, wherever he is or if reincarnation is real, he keeps dancing.

  • The Riot Club

    The Riot Club

    ★★★★★

    this movie had 12 year old me in a CHOKEHOLD when it came out. i had no understanding of uk politics, didn't know the first thing about communism or class conflict and had absolutely no idea what a tory was, i was just there for the vibes.
    (omg ben schnetzer hi!!! i forgot he was in this)

  • Jeepers Creepers

    Jeepers Creepers

    ★★★

    trish's hair is hair goals fr

  • Scream

    Scream

    wooow so meta and sooo self aware😝😜 kyle gallner sweetie i'm SO sorry

  • Bergman Island

    Bergman Island

    ★★★

    what if we kissed😚 in front of ingmar bergman's house in bergman island😳 and you're anders danielsen lie😘

  • The Worst Person in the World

    The Worst Person in the World

    ★★★★

    that ending was pretty underwhelming for an otherwise almost perfect movie. anders danielsen lie was ridiculously good!!!

  • Spencer

    Spencer

    ★★

    no entiendo qué le ven a esta película ni a la actuación de kristen stewart pero bueno sobre gustos no hay nada escrito. dos estrellas por la fotografía y el vestuario

  • Moon

    Moon

    ★★

    i love you sam rockwell

  • Silent Night

    Silent Night

    ★★½

    ok? and what do you want me to do about that?
    the griffin davis brothers are so cute tho🥰
    edit: apparently the director is their mom um.....

  • The Graduate

    The Graduate

    ★★★★★

    HOLY SHIT..........