Sort by

sugarate00 has logged 62 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
A Princess for Christmas

A Princess for Christmas

2011
×
★★★
Edit this entry  
16
Salmon Fishing in the Yemen

Salmon Fishing in the Yemen

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Legends of the Fall

Legends of the Fall

1994
×
★★★½
Edit this entry  
09
Nutcracker: The Motion Picture

Nutcracker: The Motion Picture

1986
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Bishop's Wife

The Bishop's Wife

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Golden Compass

The Golden Compass

2007
×
★★½
Edit this entry  
04
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Beyond the Lights

Beyond the Lights

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
Read the review Edit this entry  
01
Victor Frankenstein

Victor Frankenstein

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Night Hunter

Night Hunter

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Sherlock Gnomes

Sherlock Gnomes

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Oath

The Oath

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pearl Harbor

Pearl Harbor

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Free State of Jones

Free State of Jones

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ordeal by Innocence

Ordeal by Innocence

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A River Runs Through It

A River Runs Through It

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Takers

Takers

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Arrival

Arrival

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry