• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★½

  • Cry Macho

  • The Guilty

    ★★

  • Dune

    ★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Nobody

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • WandaVision

  • Riders of Justice

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Quo vadis, Aida?

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

  • Extraction

    ★★½

  • Sincerely Louis C.K.

  • Shiva Baby

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Eye for an Eye

    ★★★

  • Fantastic Fungi

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • John Denver Trending

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Chernobyl

  • Yesterday

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Fyre

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★★

  • The Haunting of Hill House

  • House of Hummingbird

    ★★★★½

  • Venom

  • Free Solo

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2

  • Burning

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Eighth Grade

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Hang the DJ