Suco has logged 50 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Darkest Hour

The Darkest Hour

2011
×
Read the review Edit this entry  
24
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Adventure Time: Distant Lands

Adventure Time: Distant Lands

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
R.I.P.D.

R.I.P.D.

2013
×
Read the review Edit this entry  
22
Creating an Army of the Dead

Creating an Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
FFG - Metal Gear de NES

FFG - Metal Gear de NES

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Grindhouse

Grindhouse

2007
×
★★★★
Edit this entry  
20
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I See You

I See You

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
FFG - Power Rangers 64

FFG - Power Rangers 64

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Love

Love

2015
×
Read the review Edit this entry  
12
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spring

Spring

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
10
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Endless

The Endless

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Resolution

Resolution

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Love, Death & Robots: The Secret War

Love, Death & Robots: The Secret War

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Justice Society: World War II

Justice Society: World War II

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
Read the review Edit this entry  
03
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Saw V

Saw V

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Saw IV

Saw IV

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry