Suco has logged 350 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
South Park: Post Covid

South Park: Post Covid

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Torpedo: U-235

Torpedo: U-235

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
ViihTube: Amiga do Inimigo

ViihTube: Amiga do Inimigo

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
Read the review Edit this entry  
14
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Marighella

Marighella

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Attack on Titan

Attack on Titan

2015
×
★★½
Edit this entry  
05
Gamera vs. Viras

Gamera vs. Viras

1968
×
Read the review Edit this entry  
05
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Italian Job

The Italian Job

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
After We Fell

After We Fell

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Come and Learn with Pibby!

Come and Learn with Pibby!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Get on Up

Get on Up

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
31
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Skull: The Mask

Skull: The Mask

2020
×
★★
Edit this entry  
26
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Moonraker

Moonraker

1979
×
Read the review Edit this entry  
20
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry