• Diary of a Wimpy Kid

  • Ciao Alberto

    ★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Twenty Something

    ★★★★

  • Nona

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★★½

  • Old

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Far From the Tree

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • 22 vs. Earth

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • The Unholy

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Us Again

    ★★★★

  • Tom & Jerry

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Burrow

    ★★½

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Out

    ★★★★

  • The Wrong Missy

  • The Willoughbys

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Playdate With Destiny

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★★

  • Lamp Life

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Loop

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Forky Asks a Question: What Is a Computer?

    ★★★

  • Wind

    ★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Love?

    ★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Art?

    ★★★

  • Radioflash

  • Forky Asks a Question: What Is a Friend?

    ★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

    ★★★

  • Playing with Fire

    ★½

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★

  • Eli

    ½

  • The Addams Family

    ★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★★

  • Battle at Big Rock

    ★★★

  • Knives Out

    ★★½

  • Abominable

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

  • Float

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Elephant in the Room

    ★★★

  • Hair Love

    ★★★★½

  • Fetch

    ★★★½

  • Downtown

    ★★★½

  • Puddles

    ★★★½