• Pig

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Dr. Seuss' The Grinch Musical

    ½

  • Happiest Season

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

  • Cats

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Countdown

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★½

  • First Cow

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★

  • Ma

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Stuber

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Paddleton

    ★★★★

  • The Death of Dick Long

    ★★★½

  • Glass

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • High Life

    ★★★★

  • mid90s

    ★★½

  • Halloween

    ★★½

  • The Predator

    ★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Tag

    ★½

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★★½

  • Hotel Artemis

    ★★

  • Gotti

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Deadpool 2

    ★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Bad Samaritan

    ½

  • Fast Color

  • Upgrade

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • American Animals

    ★★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½