Sort by

SubToretto has logged 489 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Sword and the Sorcerer

The Sword and the Sorcerer

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mat Kilau

Mat Kilau

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jade

Jade

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Nude Nuns with Big Guns

Nude Nuns with Big Guns

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Savage Streets

Savage Streets

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
No Exit

No Exit

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Night of the Coconut

Night of the Coconut

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
House of Whores 2: The Second Cumming

House of Whores 2: The Second Cumming

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
Nemesis 3: Time Lapse

Nemesis 3: Time Lapse

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Deathstalker

Deathstalker

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hunt

Hunt

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Society

Society

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Keeper

The Keeper

2009
×
Read the review Edit this entry  
15
Blade of the 47 Ronin

Blade of the 47 Ronin

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Accident Man: Hitman's Holiday

Accident Man: Hitman's Holiday

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Is That Black Enough for You?!?

Is That Black Enough for You?!?

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Green Ghost and the Masters of the Stone

Green Ghost and the Masters of the Stone

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lost Bullet 2

Lost Bullet 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Overdose

Overdose

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Ring

The Ring

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Watcher

Watcher

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cemetery Man

Cemetery Man

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Church

The Church

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Stage Fright

Stage Fright

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hollywood Chainsaw Hookers

Hollywood Chainsaw Hookers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mosquito

Mosquito

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Slugs

Slugs

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ticks

Ticks

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Creepshow 2

Creepshow 2

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Bordello of Blood

Bordello of Blood

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bloody Muscle Body Builder in Hell

Bloody Muscle Body Builder in Hell

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry