George has logged 45 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rambo

Rambo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rambo III

Rambo III

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cowspiracy: The Sustainability Secret

Cowspiracy: The Sustainability Secret

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
Being Elmo: A Puppeteer's Journey

Being Elmo: A Puppeteer's Journey

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
A Grand Night In: The Story of Aardman

A Grand Night In: The Story of Aardman

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
What Happened, Miss Simone?

What Happened, Miss Simone?

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
David Lynch: The Art Life

David Lynch: The Art Life

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Problem with Apu

The Problem with Apu

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

2004
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Six-String Samurai

Six-String Samurai

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lion In Your Living Room

The Lion In Your Living Room

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
History of the World: Part I

History of the World: Part I

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Informer

The Informer

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Producers

The Producers

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Searching for Sugar Man

Searching for Sugar Man

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Edit this entry  
05
Robin Hood: Men in Tights

Robin Hood: Men in Tights

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Happy Feet

Happy Feet

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry